SOSW Rydzyna rozbudował monitoring

W prowadzonym przez powiat leszczyński Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Rydzynie rozbudowany został system monitoringu wizyjnego.

W 2019 r. wykonany został pierwszy etap nowego systemu monitoringu wizyjnego w budynkach SOSW w Rydzynie. Jego zadaniem była poprawa bezpieczeństwa przebywających w ośrodku uczniów, a także ograniczenie aktów wandalizmu i włamań do budynków placówki. Po zamontowaniu 13 kamer zewnętrznych i 7 kamer wewnętrznych system telewizji przemysłowej (CCTY) objął swym zasięgiem teren zewnętrzny wokół zespołu budynków SOSW oraz wnętrza budynków nr 1 i 2.

W ramach drugiego etapu rozbudowy monitoringu wizyjnego zamontowanych zostało kolejnych 10 kamer wewnętrznych (w budynkach nr  3, 5, 6, 8) oraz 2 kamery zewnętrzne (na budynkach nr 3 i 10). Prace za 57 tys. zł wykonała firma Cerber Alarmy Arkadiusz Ciesielski z Leszna.