W niedzielę 31 stycznia br. odbędzie się finał 29 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Rok 2020 przyniósł wiele zmian, dlatego także tegoroczny Finał WOŚP będzie inny niż wcześniejsze. Będą wolontariusze z puszkami na ulicach, planowane są mobilne zespoły z puszkami, a od dłuższego czasu w wielu miejscach publicznych ustawione są stacjonarne puszki, do których można wrzucać pieniądze. Na stronach mediów społecznościowych wielu instytucji organizowane są licytacje cennych przedmiotów czy usług. 31 stycznia br. nie będzie jednak spotkań i koncertów z udziałem mieszkańców, ale wiele instytucji – ośrodki kultury czy szkoły – będą organizowały relacje online z finału WOŚP.

Tradycyjnie Starostwo Powiatowe w Lesznie przekazało na licytacje w gminach powiatu leszczyńskiego atrakcyjne gadżety. Aby je wylicytować należy odwiedzić strony facebookowe lokalnych sztabów WOŚP.

Pieniądze zebrane w 29. Finale WOŚP zostaną przekazane oddziałom dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.