Pracownicy ZDP w akcji "zima"

Ponad 1000 ton mieszaniny piasku i soli zostało wykorzystanych w styczniu br. do utrzymania przejezdności dróg powiatu leszczyńskiego.

Obecna zima należy do najtrudniejszych w ostatnich latach. Częste opady śniegu i marznącego deszczu oznaczają intensywne działania służb drogowych. Działaniami zapewniającymi przejezdność dróg, oprócz pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie, zajmują się także w razie potrzeby firmy wybrane w przetargu. Dysponują one m.in. pługami, ładowarkami, piaskarkami, równiarkami i spycharkami.

Tylko w styczniu br. na zimowe utrzymanie dróg w powiecie leszczyńskim wykorzystano 1004 tony  mieszaniny piasku i soli. Najwięcej pracy drogowcy mieli 18 i 30 stycznia br., gdy w ciągu kilkunastu godzin zużyto odpowiednio 98 i 95 ton mieszanki. W zależności od potrzeb na drogi powiatu wyjeżdżało w styczniu br. od 3 do nawet 14  pojazdów.

Powiat leszczyński zarządza blisko 400 km dróg w siedmiu gminach. W zależności od określonego dla danej drogi standardu: odśnieżana jest ona na całej szerokości jezdni, co najmniej na jednym jej pasie, posypywana na skrzyżowaniach, przystankach autobusowych oraz podjazdach i zjazdach, albo na odcinkach decydujących o możliwości ruchu.