Siedem ofert złożono w przetargu na przebudowę odcinka drogi powiatowej w Henrykowie w gminie Święciechowa. Najtańszą z nich – o wartości 735.940 zł – złożyło Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic z Leszna.

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych przetargu na przebudowę odcinka tej drogi złożono siedem ofert. Najtańsza – za 735.940 zł – należy do Przedsiębiorstwa Dróg i Ulic z Leszna i jest o ok. 264 tys. zł niższa od kwoty zapisanej w budżecie samorządu. Komisja przetargowa sprawdza złożone dokumenty.

Przebudowa zostanie dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakres prac obejmować będzie przebudowę ok. 1,3 km odcinka drogi w Henrykowie. Zakres prac przewiduje m.in. rozebranie obecnej nawierzchni w miejscach spękań i braku odpowiedniej nośności, wykonanie tam nowej konstrukcji jezdni i na końcu ułożenie nowej warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. Pobocza zostaną utwardzone destruktem asfaltowym. Termin wykonania prac to 30 czerwca br.