Damian Kenkel, Halina Florek, Adam Kenkel

Adam Kenkel został nowym prezesem spółki Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego – największej firmy w powiecie leszczyńskim. Zastąpił Halinę Florek, od 1999 r. radną powiatu leszczyńskiego, która po 21 latach prezesury przeszłą na emeryturę.

Spółka Werner Kenkel z Krzycka Wielkiego to znany producent tektury falistej i opakowań kartonowych. W trzech zakładach - w Krzycku Wielkim, Włoszakowicach i Bochni – zatrudnia ok. 1700 osób. Firma stale rozwija się i inwestuje, znana jest także m.in. ze wspierania wielu inicjatyw społecznych, sponsoringu kultury i sportu. Spółka Werner Kenkel dofinansowała przebudowę drogi powiatowej w Krzycku Małym i Krzycku Wielkim.

Po 21 latach kierowania spółką na emeryturę przeszła Halina Florek, radna powiatu leszczyńskiego. Nowym prezesem został Adam Kenkel, jeden ze współwłaścicieli firmy.