Droga Górka Duchowna - Targowisko

Siedem firm złożyło oferty w przetargu na przebudowę drogi powiatowej nr 4757P na odcinku Górka Duchowna – Targowisko w gminie Lipno. Najtańsza propozycja to 1.558.820 zł.

W budżecie powiatu leszczyńskiego na 2021 rok radni uchwalili 1 mln zł na przebudowę odcinka drogi od Targowiska do Górki Duchownej. Władze samorządowe postanowiły, że to zadanie zostanie dofinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Zakres prac obejmuje przebudowę łącznie 1,9 km odcinka drogi. Na odcinku 1,2 km rozebrana zostanie obecna nawierzchnia w miejscach spękań i braku odpowiedniej nośności, wykonana tam będzie nowa konstrukcja jezdni i na końcu ułożone nowe warstwy asfaltu na całej szerokości jezdni. Pobocza zostaną utwardzone kruszywem. Ponadto w granicach miejscowości Górka Duchowna wykonany zostanie z kostki betonowej odcinek chodnika o długości 100 mb i szerokości 2,5 m. Natomiast od powstałego traktu do chodnika przy przejeździe kolejowym utwardzone będzie pobocze destruktem asfaltowym.

W ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych przetargu złożono siedem ofert, najtańsza z nich - 1.558.820 zł – należy do spółki Drogbud Gostyń. Komisja przetargowa weryfikuje dokumentację przetargową. Termin wykonania prac to 15 września br.

Stan nawierzchni drogi powiatowej z Górki Duchownej do Radomicka należy do najgorszych w powiecie leszczyńskim. W ramach budowy drogi ekspresowej S5 przebudowany został odcinek drogi powiatowej od Radomicka w kierunku Targowiska. Następnie w ub. r. brygada remontowa Zarządu Dróg Powiatowych wyremontowała odcinek ok. 320 mb do granic Targowiska.

RFIL logo 1