Dzień bezpiecznego Internetu w ZSS w Górznie

Prowadzony przez powiat leszczyński Zespół Szkól Specjalnych w Górznie uczestniczył w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dzień  Bezpiecznego Internetu był w tym roku obchodzony pod hasłem „Działajmy razem". Hasło to nabrało w tym roku szczególnego znaczenia, gdyż jedynie wspólny wysiłek nauczycieli, rodziców oraz dzieci i młodzieży zapewnić może bezpieczeństwo w czasie zintensyfikowanego korzystania z sieci podczas pandemii koronawirusa.

Zespół Szkół Specjalnych w Górznie co roku podejmuje nowe inicjatywy oraz kontynuuje działania zainicjowane w poprzednich latach. W tym roku ze względu na pandemię zajęcia odbywały się w mniejszych grupach. Na lekcjach informatyki oraz godzinach wychowawczych uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w Internecie, a także z profilaktyki cyberprzemocy. Zajęcia te były poświęcone problematyce bezpieczeństwa online oraz promocji pozytywnego wykorzystania Internetu.

W ramach realizacji projektu Dzień Bezpiecznego Internetu grupa dzieci z oddziału przedszkolnego  ZSS uczestniczyła w zajęciach, podczas których poznała Necia. Dzieci obejrzały bajkę z nim w roli głównej. Dowiedziały się, że z komputera i Internetu należy korzystać tylko pod nadzorem rodziców. Śpiewały piosenkę Necia o Internecie oraz  wykleiły logo DBI.

Podczas tegorocznych obchodów nauczyciele zachęcali uczniów do aktywnego uczestnictwa we współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Potencjał sieci dzieci i młodzież mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami, jak również jako formę twórczej rozrywki.

Facebook Powiat 1