Spotkanie we Włoszakowicach

We Włoszakowicach gościł płk Rafał Miernik, dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. W spotkaniu z nim uczestniczyli m.in. wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak i starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak.

Wizyta płk Rafała Miernika, dowódcy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz ppłk  Dariusza Wyrzykowskiego, dowódcy 125 batalionu lekkiej piechoty w Lesznie poświęcona była przede wszystkim planowanemu we wrześniu br. nadaniu Szkole Branżowej Pierwszego Stopnia we Włoszakowicach imienia „Weteranów działań poza granicami państwa”. Rozmawiano także na temat dalszej współpracy samorządów powiatu leszczyńskiego z wojskami obrony terytorialnej.

W spotkaniu z oficerami uczestniczyli wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach Jarosław Zielonka.

Foto: Natalia John wloszakowice.pl