Pług odśnieżający drogi powiatowe

W związku z opadami śniegu i marznącego deszczu dziś od godz. 4:30 na drogach powiatu leszczyńskiego pracuje sześć pojazdów.

Działaniami zapewniającymi przejezdność dróg, oprócz pracowników Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie, zajmują się także w razie potrzeby firmy wybrane w przetargu. Dysponują one m.in. pługami, ładowarkami, piaskarkami, równiarkami i spycharkami.

Dziś od godz. 4:30 zimowym utrzymaniem dróg powiatu leszczyńskiego zajmują się cztery pługopiaskarki sypiące mieszaninę piasku i soli oraz dwa pługi. Do godz. 7:00 przejechały już ponad 400 km.