W Lipnie zorganizowano jedenastą edycję Ogólnopolskiego Turnieju Judo Dzieci i Młodzików. Głównym organizatorem był UKS Lipno, jeden z najbardziej znanych klubów sportowych w powiecie leszczyńskim.

Coroczny turniej judo zgromadził rekordową liczbę uczestników. Do zawodów zgłoszono 333 zawodników z 27 klubów. Znacząca liczbę stanowili przedstawciele miejscowego UKS Junior Lipno. Rywalizacja na czterech matach w specjalnym namiocie odbyła się w dziesięciu kategoriach wiekowych, w każdej z nich w kilku kategoriach wagowych walczyli osobno dziewczyny i chłopcy. Zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy, puchary i drobne upominki.

Dla młodych zawodników i ich opiekunów organizatorzy przygotowali atrakcje, m.in. pokaz skoczków spadochronowych Feniksa Fogo Skydive Team.

Organizację turnieju judo w Lipnie, który na trwałe znalazł miejsce w kalendarzu najważniejszych imprez sportowych dzieci i młodzieży, finansowo wsparł powiat leszczyński.