Umowa z UKS Roszada Lipno

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa na dofinansowanie przez powiat leszczyński szkolenia warcabistów UKS Roszada Lipno.

Obchodzący w tym roku swe 20-lecie Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno należy do najbardziej znanych klubów warcabowych w kraju. Zawodnicy co roku zdobywają liczne medale mistrzostw Polski i Europy, a działacze organizują prestiżowe zawody, w tym Mistrzostwa Polski. Potwierdzeniem dużego zaufania  dla UKS Roszada jest ponowne – tak jak w ub.r. – powierzenie mu organizacji w 2021 r. Mistrzostw Polski w warcabach. Do klubu należy ok. 100 zawodników, a systematycznie w zawodach uczestniczy ok. 40 osób  w wieku 8-19 lat.

Umowę o dofinansowanie działalności szkoleniowej klubu w kwocie 2,5 tys. zł podpisali prezes Zbigniew Myszuk i sekretarz Renata Zyber – Moszak oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.