Dotacja powiatu dla Wametu Dąbcze

W Dąbczu podpisana została umowa na dofinansowanie przez powiat leszczyński szkolenia tenisistów stołowych KS Wamet Dąbcze.

Klub Sportowy Wamet Dąbcze należy do najlepszych w Wielkopolsce, we współzawodnictwie Polskiego Związku Tenisa Stołowego zajął w sezonie 2019/2020 dziewiąte miejsce w regionie, na 48 sklasyfikowanych klubów. W latach 2018-2019 dwukrotnie awansowali do 1/8 Pucharu Europy.

Umowę o dofinansowanie działalności szkoleniowej klubu w kwocie 3 tys. zł podpisali prezes Mateusz Przybył oraz starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.