Droga powiatowa przez Maruszewo

Zarząd Dróg Powiatowych przygotowuje się do zlecenia budowy chodników w dwóch miejscowościach w gminie Rydzyna: Robczysku i Maruszewie.

W budżecie powiatu leszczyńskiego na 2021 r. zapisane zostało 150 tys. zł (połowa tej kwoty to pomoc finansowa z gminy Rydzyna) na budowę dwóch nowych odcinków chodników przy drodze powiatowej z Dąbcza do Robczyska.

W Maruszewie do końca czerwca zbudowany zostanie chodnik o długości ok. 270 mb, najtańsza złożona oferta na to zadanie wynosi 92,7 tys. zł. Natomiast w Robczysku do 30 maja br. ma powstać chodnik o długości 215 mb, w tym przypadku najkorzystniejsza propozycja wynosi 62,9 tys. zł. ZDP analizuje przedstawione przez wykonawców oferty.