Umowa na przebudowę drogi w Henrykowie podpisana

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa na przebudowę odcinka drogi powiatowej w Henrykowie w gminie Święciechowa. Zgodnie z nią prace zostaną wykonane do końca czerwca br.

Przebudowa ok. 1,3 km odcinka drogi powiatowej w Henrykowie zostanie dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zakres prac przewiduje m.in. rozebranie obecnej nawierzchni w miejscach spękań i braku odpowiedniej nośności, wykonanie tam nowej konstrukcji jezdni i na końcu ułożenie nowej warstwy ścieralnej na całej szerokości jezdni. Pobocza natomiast zostaną utwardzone destruktem asfaltowym. Koszt wykonanych prac to 736 tys. zł.

W Starostwie Powiatowym w Lesznie podpisana została umowa z Przedsiębiorstwem Dróg i Ulic z Leszna. W spotkaniu z jego prezesem Wojciechem Rajewskim uczestniczyli starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, skarbnik powiatu Marcin Wydmuch oraz kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie Marian Kaczmarek.

RFIL logo