Dotacje powiatu dla UKS Lipno

W Lipnie podpisane zostały dwie umowy z UKS Junior Lipno – na dofinansowanie przez powiat leszczyński szkolenia młodych judoków oraz organizacji 22 maja br. ogólnopolskiego turnieju judo dla dzieci.

Uczniowski Klub Sportowy Junior Lipno od lat z powodzeniem szkoli młodych judoków w kategoriach młodzik, junior młodszy, junior i młodzieżowiec. Sportowcy rywalizują w Mistrzostwach Wielkopolski, Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików,  Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski. W 2021 r. na działalność szkoleniową UKS Junior otrzyma z budżetu powiatu leszczyńskiego 3,5 tys. zł.

Klub z Lipna będzie także organizatorem 22 maja br. jubileuszowego XV ogólnopolskiego turnieju judo dla dzieci, w którym uczestniczyć będzie 150-300 zawodników, z 10-30 klubów. Koszt dofinansowania organizacji turnieju z budżetu powiatu leszczyńskiego wynosi 3,2 tys. zł.

Umowy z prezesem UKS Junior Lipno Mariuszem Bąkowskim podpisali starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.