Droga w Kłodzie

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił przetarg na przebudowę drogi przez Kłodę. Wykonawcy mogą składać oferty do 12 marca br.

W ramach tej inwestycji zaplanowano przebudowę 2,3 km drogi: poszerzenie jej do sześciu metrów, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowania, chodników i sześciu przystanków autobusowych (wyposażone zostaną w perony), oznakowanie przejścia dla pieszych aktywną sygnalizacją ostrzegawczą, montaż w pobliżu przedszkola radaru z tablicą informującą o prędkości pojazdu. Projekt zakłada też budowę 2,2 km drogi pieszo – rowerowej. Wykonawca na roboty będzie miał czas 12 miesięcy od podpisania umowy.

Powiat leszczyński złożył w ub.r. wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych przekształconego w ub.r. w Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg. Projekt ten znalazł się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania i czeka na zatwierdzenie przez premiera.