Finał konkursu plastycznego "Moje miejsce na ziemi" w 2019 r.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotacje pięciu organizacjom pozarządowym w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w powiecie leszczyńskim.

Program współpracy powiatu leszczyńskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami działającymi w sferze pożytku publicznego przewiduje wspieranie finansowe ich działalności statutowej. W ogłoszonym otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w powiecie leszczyńskim w 2021 r. (wspieranie osób starszych, wspieranie rodziny, działania na rzecz osób niepełnosprawnych) zgłoszono pięć ofert.

Zarząd Powiatu Leszczyńskiego przyznał dotacje i zlecił realizację zadań przez pięć organizacji pozarządowych.

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy w Lesznie otrzyma 2 tys. zł na Powiatową prezentację i promocję działalności i osiągnięć osób starszych i niepełnosprawnych - Przegląd pieśni biesiadnych.

Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Rejonowy z siedzibą w Święciechowie otrzyma 4 tys. zł na Aktywizację osób starszych i niepełnosprawnych z terenu Powiatu Leszczyńskiego.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Rehabilitacyjne „Amazonka” otrzyma 3,1 tys. zł na Stworzenie szerszego dostępu do specjalistycznych form wypoczynku - „Aktywność kluczem do zdrowia 2021”.

Stowarzyszenie na Rzecz Aktywności Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Leszczyńskiej „Pro-Activ” w Rydzynie otrzyma 6 tys. zł na działalność Centrum Rehabilitacji i Rozwoju Ekonomii Społecznej w Kąkolewie.

Leszczyńskie Stowarzyszenie Dzieciom Niepełnosprawnym w Lesznie otrzyma 1,5 tys. zł na Konkurs plastyczny „Moje miejsce na ziemi”.