Podczas spotkania we Włoszakowicach starosta Jarosław Wawrzyniak przekazał prezesowi Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” z Bukówca Górnego Janowi Kotowi umowę na dofinansowanie z budżetu powiatu leszczyńskiego organizacji 35. Biegu Sokoła.

Tradycyjny Bieg Sokoła w Bukówcu Górnym to największa impreza biegowa w regionie leszczyńskim. W ostatniej edycji w 2019 r. (w ub.r. odwołano zawody ze względu na pandemię koronawirusa) uczestniczyło ok. 950 osób.

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” organizuje biegi dla dzieci, młodzieży i dorosłych, bieg główny na 15 km oraz biegi towarzyszące. W 2021 r. Bieg Sokoła zaplanowany był na 11 kwietnia br.,  ale ze względu na bezpieczeństwo sanitarne został przesunięty na październik br.

Podczas spotkania na sali sportowej we Włoszakowicach prezesowi TG „Sokół” Janowi Kotowi oraz sekretarz Dorocie Świętek umowę na dofinansowanie kwotą 4 tys. zł organizacji Biegu Sokoła przekazał starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. W spotkaniu uczestniczyli również wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak oraz Rafał Jagodzik, radny powiatowy i członek Zarządu Powiatu Leszczyńskiego, Prezes Gminnego Zakładu Komunalnego we Włoszakowicach.