Przebudowa drogi powiatowej przez Kłodę

Pięć ofert złożono w przetargu na przebudowę drogi przez Kłodę w gminie Rydzyna. Najtańsza propozycja spółki Nodo z Leszna wynosi 6.355.397 zł.

Wszystkie pięć ofert złożonych w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie było tańszych od kosztorysu wyceniającego inwestycję na ok. 8 mln zł. Najkorzystniejsza oferta spółki Nodo wynosi ok. 6,4 mln zł.

W ramach tej inwestycji zaplanowano przebudowę 2,3 km drogi przez Kłodę: poszerzenie jej do sześciu metrów, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowania, chodników i sześciu przystanków autobusowych (wyposażone zostaną w perony), oznakowanie przejścia dla pieszych aktywną sygnalizacją ostrzegawczą, montaż w pobliżu przedszkola radaru z tablicą informującą o prędkości pojazdu. Projekt zakłada też budowę 2,2 km drogi pieszo – rowerowej. Wykonawca na roboty będzie miał czas 12 miesięcy od podpisania umowy.

Powiat leszczyński złożył w ub.r. wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Projekt ten znalazł się na liście zadań rekomendowanych do dofinansowania i czeka na zatwierdzenie przez premiera. Decyzja co do wykonania inwestycji przez powiat uzależniona jest od wysokości środków pozyskanych spoza budżetu tego samorządu.