Grand Prix Polski w warcabach w Lipnie

W rozegranym w Lipnie II Grand Prix Polski w warcabach 100-polowych zawodnicy UKS Roszada Lipno wywalczyli 12 medali. W otwarciu zawodów uczestniczyli wicestarosta leszczyński Maciej Wiśniewski i wójt gminy Lipno Łukasz Litka.

Turniej w Lipnie przeprowadzono w czterech kategoriach wiekowych: żaków (r.2013 i młodsi), orlików (r.2011-2012), młodzików (r.2008-2009) i ekstraligi (r.2007 i starsi), z podziałem na płeć.

Zawodnicy UKS Roszada Lipno wywalczyli łącznie 12 medali - 3 złote, 4 srebrne i 5 brązowych. W kategorii żaków pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Dobiała, a trzecią lokatę uzyskała Laura Sikora. W tej samej kategorii wśród chłopców liderem okazał się Janek Nowaczyk, a trzecią lokatę wywalczył  Oskar Czerwiński.

W grupie orliczek drugie miejsce zajęła Gabrysia Rumińska, natomiast drugie miejsce w kategorii orlików należy do Kajetana Brzozowskiego, a trzecie  - do Radosława Leśniewskiego.

Wśród młodziczek pierwsze miejsce zajęła Zosia Wideł, a drugie Vivien Zyber- Moszak.

W kategorii ekstraligi trzecie miejsce uzyskała Martyna Lipka, a wśród mężczyzn drugi był Tomasz Urbańczyk, a trzeci - Amadeusz Zyber- Moszak.

Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki, a wszyscy zawodnicy dyplomy oraz słodkie upominki.

Facebook Powiat 1