slid

Mieszkańców siedmiu gmin powiatu leszczyńskiego zachęcamy do płacenia podatków w miejscu faktycznego zamieszkania. Wystarczy to wpisać w corocznej deklaracji PIT. Nie trzeba zmieniać meldunku!

Codziennie korzystasz z dróg i ścieżek w okolicy twojego miejsca zamieszkania. Ale czy wpisałeś swoją miejscowość w corocznym zeznaniu podatkowym PIT? Każdy, kto to zrobi, będzie miał większy udział w rozwoju swojej gminy i powiatu.

Około 10 proc. twojego podatku PIT może zostać w powiecie leszczyńskim. Jeśli mieszkasz w jednej z gmin tego powiatu, a zameldowany jesteś w innym powiecie, pieniądze te trafiają do tamtego samorządu. Tracisz w ten sposób wpływ na rozwój swojej okolicy. Mniej środków można wydać na przebudowę dróg czy budowę ścieżek rowerowych.

Możesz to bardzo prosto zmienić. Nie wiąże się to nawet z obowiązkiem zmiany meldunku, a co za tym idzie – z wymianą dokumentów czy ponoszeniem dodatkowych kosztów. Wystarczy tylko w rocznym zeznaniu podatkowym wpisać miejsce swojego faktycznego zamieszkania.

Tylko tyle! Dzięki temu twoje podatki zostaną wykorzystane tam, gdzie rzeczywiście mieszkasz.

Wypowiedź wicestarosty leszczyńskiego Macieja Wiśniewskiego 

Logo strony