Uczniowie podstawówki z Pawłowic zostali mistrzami powiatu leszczyńskiego w piłce nożnej. Gospodarze finałowego turnieju jako jedyni okazali się niepokonani i w nagrodę odebrali medale z rąk starosty Jarosława Wawrzyniaka.

W finale mistrzostw powiatu leszczyńskiego w piłce nożnej szkół podstawowych zagrały cztery zespoły. Oprócz gospodarzy z Pawłowic, o zwycięstwo w turnieju rywalizowali młodzi piłkarze z Drobnina, Nowego Belęcina i Święciechowy. Dwie kolejne awizowane wcześniej drużyny ostatecznie nie zagrały.

Jedyną niepokonaną w finale drużyną okazali się uczniowie podstawówki z Pawłowic, podopieczni Zbigniewa Tomińskiego. Pokonali 4:0 Nowy Belęcin, 3:0 wygrali z Drobninem, a jedyny punkt i bramkę stracili w remisowym meczu 1:1 z rywalami ze Święciechowy.

Wicemistrzem powiatu leszczyńskiego została drużyna z Nowego Belęcina, a trzecie miejsce zajęli piłkarze ze Święciechowy.

{gallery}2016/artykuly/Pawlowice_pilkarze_gimnazja_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}