Radar w Pawłowicach

W każdej z siedmiu gmin powiatu leszczyńskiego na drogach powiatowych zamontowane są radary z informacjami o prędkości ruchu pojazdów. Zakup urządzeń poprawiających bezpieczeństwo sfinansował samorząd powiatowy.

Od wielu lat w ramach wykonywanych inwestycji na drogach powiatu leszczyńskiego montowane są w najbardziej ruchliwych miejscach w terenie zabudowanym radary informujące o prędkości ruchu pojazdów. Urządzenia te służą poprawie bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i rowerzystów oraz pieszych.

Władze powiatu leszczyńskiego postanowiły zintensyfikować te działania i sfinansować z budżetu samorządu zakup i montaż kolejnych radarów zasilanych panelem solarnym. W każdej z siedmiu gmin powiatu leszczyńskiego zamontowanych zostało - lub wkrótce to się stanie - po dwa radary. Ich lokalizację wskazały gminy. Pod każdym z nim jest tabliczka z logo powiatu leszczyńskiego. Koszt jednego urządzenia to ok. 10 tys. zł.

Kolejne radary w siedmiu gminach zostaną zamontowane w 2021 r.

W siedmiu artykułach przedstawimy miejsca ustawienia wszystkich fotoradarów w poszczególnych gminach.

Zaczynamy od gminy Krzemieniewo.

Lokalizacje radarów:

-  Pawłowice, ul. Mielżyńskich (wjazd od strony Robczyska)

-  Górzno (wjazd od strony Garzyna)

Facebook Powiat 2