Piknik militarny w Rydzynie w 2017 r.

Zamek w Rydzynie otrzyma z budżetu powiatu leszczyńskiego 4 tys. zł dofinansowania na organizację IX Pikniku Militarnego.

Tradycyjny Piknik Militarny od lat gromadzi na terenie wokół rydzyńskiego zamku kilkaset osób – miłośników historii i wojskowości. Organizatorzy planują wydarzenia rekonstrukcyjne, pokazy, kiermasz i wystawę uzbrojenia. W organizację pikniku jak zwykle zaangażowane będą Związek Harcerstwa Polskiego, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Rydzynie, 4.Zielonogórski Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska i 19 Samodzielny Oddział Geograficzny z Leszna.

Piknik Militarny w Rydzynie tradycyjnie odbywa się w miesiącach wakacyjnych.