Przebudowa i poszerzenie drogi powiatowej Bukówiec Górny – Machcin to pierwsza duża inwestycja drogowa wykonywana przez Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Prowadzenie robót przez Obwód Drogowy będzie znacznie tańsze, niż zlecanie ich firmom zewnętrznym.

Samorząd powiatu leszczyńskiego zadecydował w ub.r., że część remontów dróg będzie wykonywać własnymi siłami Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie. Z budżetu powiatu sfinansowano za 370 tys. zł zakup niezbędnego sprzętu drogowego: frezarki do asfaltu, walca, rozściełacza masy bitumicznej, przyczepy niskopodwoziowej oraz samochodu dostawczego.

W pierwszej kolejności powiatowa ekipa rozpoczęła prace przy przebudowie drogi powiatowej z Bukówca Górnego w kierunku Machcina (około 1,7 km). Po sfrezowaniu skrajnych, połamanych części nawierzchni, wykonana zostanie nowa podbudowa jezdni z betonu, tłucznia i asfaltu.

Z przebiegiem prac drogowych starostę Jarosława Wawrzyniaka i sołtysa Bukówca Górnego, radnego powiatu Tadeusza Malepszego zapoznał Bernard Grześko, kierownik Obwodu Drogowego Zarządu Dróg Powiatowych w Lesznie.

{gallery}2016/artykuly/Drogi_machcin_2016_1,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}