Droga Krzemieniewo – Nowy Belęcin

Gmina Krzemieniewo zbuduje prawie 1,5 km ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej Krzemieniewo - Nowy Belęcin. Samorząd otrzymał na ten cel ok. 1,4 mln zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Gmina Krzemieniewo złożyła w ub.r. wniosek o dofinansowanie z budżetu Unii Europejskiej budowy prawie 1,5 km ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej na odcinku od skrzyżowania z drogą krajową nr 12 w Krzemieniewie do Nowego Belęcina. Dzięki zwiększeniu przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego alokacji środków w konkursie projekt gminy Krzemieniewo o wartości 1.621.520 zł uzyskał 1.378.292 zł dofinansowania (85 proc.).

Budowa ścieżki to wspólne przedsięwzięcie powiatu leszczyńskiego i gminy Krzemieniewo. Ponieważ z przyczyn formalnych powiat nie mógł złożyć wniosku o dotację i sfinansować części kosztów tej  inwestycji to w zamian w przyszłości wykona w gminie inne przedsięwzięcie drogowe.

Zakres inwestycji obejmuje budowę ścieżki rowerowej o szerokości 2,5 m na odcinku Krzemieniewo – Nowy Belęcin o długości prawie 1,5 km o nawierzchni asfaltowej i szutrowej, dwóch miejsc postojowo – przesiadkowych z wiatami na rowery oraz wymianę 36 lamp rtęciowych na ledowe przy ul. Dworcowej w Krzemieniewie. Inwestycja zostanie wykonana w tym roku, wkrótce gmina Krzemieniewo ogłosi przetarg.