Podpisanie umowy na budowę hali sportowej w Wilkowicach

Gmina Lipno i firma Adamietz podpisały umowę na budowę hali sportowej w Wilkowicach. Inwestycję kwotą 60 tys. zł dofinansuje powiat leszczyński.

Budowa pełnowymiarowej hali sportowej z zapleczem szatniowym i trybunami na 280 miejsc siedzących oraz sali fitness i siłowni  przy Szkole Podstawowej w Wilkowicach będzie kosztować ok. 9,8 mln zł.  Inwestorem jest gmina Lipno, która na ten cel otrzymała ponad 6,6 mln zł dotacji z budżetu państwa. Reszta środków pochodzić będzie z budżetu gminy, od sponsorów, a kwotę 60 tys. zł przekaże powiat leszczyński.

W lutym br. Rada Powiatu Leszczyńskiego wsparła finansowo budowę kolejnego obiektu sportowego w powiecie, który służyć będzie rekreacji ruchowej, zajęciom wychowania fizycznego dla dzieci i młodzieży szkolnej oraz organizacji imprez sportowych, w tym również ponadgminnych.

Hala sportowa w Wilkowicach ma zostać oddana do użytku w 2023 r.