Uczniowie SOSW Rydzyna gwiazdami kampanii medialnej

Dwoje uczniów prowadzonego przez powiat leszczyński Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie uczestniczy w kampanii Olimpiad Specjalnych Polska #GrajmyRazem bo jesteśmy równi !

W ramach kampanii #GrajmyRazem bo jesteśmy równi! Olimpiady Specjalne Polska chcą trafić do odbiorców z przekazem, że wszyscy jesteśmy równi, różnią nas rysy twarzy, ale tak samo czujemy, tak samo mamy marzenia.

W spotach promujących pozytywny stosunek do osób niepełnosprawnych oraz pozytywne podejście do życia tych osób, zrealizowanych w ramach kampanii #GrajmyRazem bo jesteśmy równi!, występują znane osoby publiczne: Anna Lewandowska, Tomek Wolny, Joanna Jedrzejczyk, Paulina Krupińska oraz młodzi sportowcy z klubów Olimpiad Specjalnych Polska: Filip Makovic, Magda Orpiszak, Bartosz Jarczewski oraz Kamila Woźny.

Te dwie ostatnie osoby to uczniowie SOSW Rydzyna i zawodnicy Klubu Olimpiad Specjalnych Sami Swoi Rydzyna, którego opiekunem jest Zdzisław Dudka.

Kamila Woźna jest trzykrotną złotą medalistką w dwuboju siłowym podczas Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Abu Zabi i Dubaju 2019. Trenuje lekkoatletykę, gra w piłkę nożną oraz trenuje narciarstwo zjazdowe.

Bartosz Jarczewski trenuje dwubój siłowy, lekkoatletykę, piłkę nożną oraz narciarstwo zjazdowe. Jest złotym medalistą Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Opocznie w 2019 r. Dodatkowo jest członkiem Klubu Piłkarskiego w Bojanowie.