Jakub Rzeźniczak i Przemysław Samol

Jakub Rzeźniczak, wieloletni naczelnik Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie, przeszedł na emeryturę. W administracji powiatowej pracował od chwili powołania samorządu w 1999 r.

Jakub Rzeźniczak ukończył Wydział Budownictwa Lądowego Politechniki Poznańskiej, jest rzeczoznawcą budowlanym.  Po ukończeniu studiów wyższych pracował m.in. w Wojewódzkiej Dyrekcji Rozwoju Miast i Osiedli Wiejskich w Lesznie, Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Budownictwa Komunalnego w Lesznie oraz spółkach Poz-Building Poznań i Teambud Zielona Góra.

W 1996 r. Jakub Rzeźniczak rozpoczął pracę w administracji budowlanej – do końca 1998 r. był zastępcą kierownika oddziału nadzoru budowlanego Urzędu Rejonowego w Lesznie, a od chwili powołania w 1999 r. powiatu był zastępcą naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Lesznie. Od 2007 r. był naczelnikiem tego wydziału.

P.o. naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa został pracownik tego wydziału Przemysław Samol.