Budowa ścieżki rowerowej Wilkowice - Święciechowa - w kierunku Gołanic

Rozpoczęło się układanie asfaltu na dwóch odcinkach ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim – od ronda w Święciechowie w kierunku Gołanic oraz w kierunku Wilkowic.

Zgodnie z umową spółka Nodo z Leszna buduje dwa odcinki ścieżek rowerowych o nawierzchni asfaltowej: od wiaduktu w Wilkowicach do ronda w Święciechowie i dalej w kierunku Gołanic, aż do istniejącej ścieżki ze Święciechowy do Gołanic (łącznie 2,6 km). Koszt inwestycji to 985 tys. zł, prace współfinansują powiat leszczyński i gmina Święciechowa.

Roboty przy budowie ścieżek wkroczyły w końcową fazę. Spółka Nodo układa w tym tygodniu nawierzchnię asfaltową na wytyczonych i wypełnionych podbudową odcinkach ciągu.

Termin umowny wykonania robót to 30 czerwca br., ale wszystko wskazuje na to, że prace zakończone zostaną sporo przed terminem.

Facebook Powiat 2