Plakat obrazujący tekst

1 kwietnia br. rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. GUS zapyta nas m.in. o wykształcenie, wyznanie, narodowość, stan cywilny, zawód, wielkość mieszkania i źródło jego ogrzewania. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwać będzie od 1 kwietnia do 30 września br.  Obowiązkową formą jest samospis internetowy. Spis telefoniczny lub bezpośrednio przy pomocy rachmistrza spisowego przewidziano wyłącznie jako metody uzupełniające w sytuacji, gdy ktoś nie będzie w stanie spisać się za pomocą internetu.