Budowa ścieżki rowerowej Wilkowice - Święciechowa - w kierunku Gołanic

Prawdopodobnie dziś zakończy się układanie asfaltu na dwóch odcinkach ścieżek rowerowych w powiecie leszczyńskim – od ronda w Święciechowie w kierunku Gołanic oraz w kierunku Wilkowic.

Zgodnie z umową spółka Nodo z Leszna buduje dwa odcinki ścieżek rowerowych o nawierzchni asfaltowej: od wiaduktu w Wilkowicach do ronda w Święciechowie i dalej w kierunku Gołanic, aż do istniejącej ścieżki ze Święciechowy do Gołanic (łącznie 2,6 km). Koszt inwestycji to 985 tys. zł, prace współfinansują powiat leszczyński i gmina Święciechowa.

Od kilku dni spółka Nodo układa nawierzchnię asfaltową na kolejnych odcinkach ciągu. Prawdopodobnie dziś roboty bitumiczne zostaną zakończone na całym przebiegu trasy. Potem pozostanie do wykonania jeszcze szereg prac, m.in. wykonanie oznaczeń pionowych i poziomych.

Facebook Powiat 1