Ul. Dworcowa w Wilkowicach

Wśród blisko 400 km sieci dróg zarządzanych przez powiat leszczyński jest 14 odcinków o nawierzchni gruntowej, to łącznie ok. 33 km.

Przy tworzeniu w 1999 r. powiatu leszczyńskiego do kategorii dróg powiatowych zaliczone zostały zarówno te o dużym i bardzo dużym natężeniu ruchu, jak np. Leszno – Włoszakowice – Brenno, Leszno – Pawłowice, Kąkolewo – Nowa Wieś – Dąbcze – Rydzyna, Lipno – Mórkowo – Wilkowice czy Lipno – Osieczna – Łoniewo – Dobramyśl, jak i te o bardzo małym lub wręcz niewielkim, wykorzystywane niemal wyłącznie przez mieszkańców jednej – dwóch miejscowości, a czasem tylko okazjonalnie.

Powiat leszczyński zarządza 14 odcinkami dróg o nawierzchni gruntowej. To często drogi prowadzące przez lasy lub stanowiące dla rolników dojazd do pól, często dodatkowo położone na granicy z innym powiatem.

Najbardziej uczęszczane z nich, m.in. ul. Dworcowa w Wilkowicach i droga Przybyszewo – Henrykowo są systematycznie równane, pozostałe natomiast - według potrzeb.

Drogi powiatu leszczyńskiego o nawierzchni gruntowej :

Przybyszewo – Henrykowo (ok. 4,5 km)

Wilkowice, część ul. Dworcowej (ok. 1,4 km)

Długie Stare – w kierunku Olbrachcic w powiecie wschowskim (ok. 4,2 km)

Błotkowo – Boguszyn (ok. 2,5 km)

Smyczyna – Radomicko (ok. 1,6 km)

Lipno (ul. Spółdzielcza) – Targowisko – w kierunku Sierpowa w powiecie kościańskim (ok. 2,5 km)

Niechłód – w kierunku Wincentowa w powiecie wschowskim (ok. 1,2 km)

Zaborówiec - w kierunku Lginia w powiecie wschowskim (ok. 1,6 km)

Książęcy Las – Tarnowa Łąka (ok. 5 km)

Lasotki – Moraczewo (ok. 2,7 km)

Moraczewo – Tworzanki (ok. 2,8 km)