Droga Lipno - Żakowo

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił dwa przetargi na wykonanie podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni na sześciu odcinkach dróg.

Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni to metoda remontu drogi polegająca na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił dwa przetargi na wykonanie prac remontowych. W pierwszym z nich szuka wykonawcy robót na pięciu odcinkach dróg:  Leszno - Gronówko w gminie Lipno (2,3 km), Bukówiec Górny - Machcin w gminie Włoszakowice (2 km), Lipno - Żakowo (1,2 km), Hersztupowo - Nowy Belęcin w gminie Krzemieniewo (200 mb) i Berdychowo - Świerczyna w gminie Osieczna (2,3 km). W pierwszych czterech przypadkach utrwalenie nawierzchni nastąpi po wykonaniu w latach poprzednich poszerzenia jezdni przez brygadę remontową ZDP. Termin wykonania prac to 15 września br.

Drugi przetarg ma wyłonić wykonawcę podwójnego powierzchniowego utrwalenia nawierzchni w ciągu drogi powiatowej Strzyżewice – Henrykowo w gminie Święciechowa (4 km). Kontrakt ten dotyczyć będzie modernizacji dwóch odcinków (łącznie ok. 4 km): od przejazdu kolejowego w Strzyżewicach do przebudowywanego właśnie odcinka drogi powiatowej, a następnie od jego końca do skrzyżowania z drogą wojewódzką Leszno – Góra.   Termin wykonania prac to 31 sierpnia br.

Na oferty Zarząd Dróg Powiatowych czeka do 16 kwietnia br.

Facebook Powiat 2