Wideokonferencja w Starostwie Powiatowym w Lesznie

W Wilkowicach w gminie Lipno oraz w Garzynie w gminie Krzemieniewo powstaną punkty szczepień masowych przeciw Covid-19. Obie lokalizacje pozytywnie zaopiniowali wojewoda wielkopolski i Wielkopolski Oddział NFZ. Samorząd powiatowy zajmie się zorganizowaniem punktów i potem logistyką ich funkcjonowania.

W związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw Covid-19 samorządy powiatowe w uzgodnieniu z wojewodami utworzą punkty szczepień masowych. W takich miejscach szczepionych ma być minimum średnio 200 osób dziennie.

Po dokonaniu analizy potencjalnych obiektów, wspólnie z władzami gminnymi powiat leszczyński wskazał wojewodzie wielkopolskiemu dwie lokalizacje punktów masowych szczepień – w Domu Strażaka w Wilkowicach w gminie Lipno oraz w Domu Kultury w Garzynie w gminie Krzemieniewo. W obu przypadkach obiekty są odpowiednio duże, mają zaplecze socjalne, przed budynkami są parkingi. Dziś podczas wideokonferencji z wojewodą wielkopolskim władze powiatu leszczyńskiego uzyskały informację, że obie lokalizacje zostały pozytywnie zaopiniowane przez wojewodę wielkopolskiego i Wielkopolski Oddział NFZ oraz przekazane do zatwierdzenia ministrowi zdrowia.

Za procedurę szczepień odpowiadać będą podmioty medyczne już wykonujące szczepienia przeciw Covid-19 – w przypadku Wilkowic to Vigor-Med z Leszna i Ventriculus z Leszna, natomiast Garzyna – Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie. Punkty szczepień masowych funkcjonować będą w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19. Za organizację i funkcjonowanie punktów odpowiadać będzie powiat leszczyński, który także będzie finansował te działania, natomiast procedury medyczne będą finansowane z budżetu państwa.

Zgodnie z przekazanymi Starostwu Powiatowemu w Lesznie informacjami szczepienia w punktach szczepień masowych powinny rozpocząć się w maju br.