Wideokonferencja w Starostwie Powiatowym w Lesznie

Podczas dzisiejszej wideokonferencji starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski omówili z wójtami i burmistrzami gmin zasady funkcjonowania punktów szczepień masowych przeciw Covid-19 w Garzynie i Wilkowicach.

Lokalizacje punktów szczepień masowych w Garzynie i Wilkowicach zostały pozytywnie zaopiniowane przez wojewodę wielkopolskiego i Wielkopolski Oddział NFZ. Nie czekając na ostateczne zatwierdzenie przez ministra zdrowia samorząd powiatowy kontynuuje organizację tych punktów i tworzy zasady ich  funkcjonowania.

Dziś w trakcie widekonferencji starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski przedstawili zasady, jakie będą obowiązywać w działalności punktów szczepień masowych. Gminy Krzemieniewo i Lipno bezpłatnie użyczą na ten cel obiekty -  Dom Kultury w Garzynie i Dom Strażaka w Wilkowicach. Współpracę przy działalności punktów zapowiedziały wszystkie gminy powiatu. Polegać ona będzie m.in. na oddelegowaniu pracowników do wykonywania działań administracyjnych, m.in. rejestracji osób szczepionych.

Za procedury medyczne odpowiadać będą podmioty już wykonujące szczepienia przeciw Covid-19 – w przypadku Garzyna – Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie, a Wilkowic - Vigor-Med z Leszna i Ventriculus z Leszna.

Zgodnie z przekazanymi Starostwu Powiatowemu w Lesznie informacjami szczepienia w punktach szczepień masowych powinny rozpocząć się w maju br.