Prowadzony przez powiat leszczyński Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie decyzją wojewody wielkopolskiego z powodu zagrożenia Covid-19 utrzymuje do 25 kwietnia br. zawieszenie swej działalności.

Pracownicy ŚDS regularnie wspierają podopiecznych poprzez kontakt zdalny, telefoniczny, za pomocą  portalu społecznościowego oraz dostarczając bezpośrednio do miejsca zamieszkania kolejne  zindywidualizowane pakiety terapeutyczne. Zarówno zespół ośrodka, jak i osoby korzystające ze wsparcia  oczekują jak najszybszego otwarcia placówki i realizacji swoich dotychczasowych zadań.