Punkt szczepień masowych w Wilkowicach

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienie w zorganizowanym przez powiat leszczyński punkcie szczepień powszechnych przeciw Covid-19 w Wilkowicach.

Powiat leszczyński organizuje dwa punkty szczepień powszechnych w Garzynie w gminie Krzemieniewo i w Wilkowicach w gminie Lipno. Obie lokalizacje zostały pozytywnie zaopiniowane przez wojewodę wielkopolskiego i Wielkopolski Oddział NFZ.

Punkty w Garzynie i w Wilkowicach będą funkcjonować w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciwko Covid-19. Zgodnie z przekazanymi Starostwu Powiatowemu w Lesznie informacjami szczepienia w punktach szczepień masowych powinny rozpocząć się w maju br. Punkt w Wilkowicach znalazł się już w ogólnopolskim systemie rezerwacji.

Osoby mające 60 lat lub więcej mogą zarejestrować się w każdej chwili. Natomiast dla młodszych zatwierdzony został harmonogram szczepień.

Aby zarejestrować się na szczepienie w Wilkowicach można:

1) zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: tel 989

2) zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

3) zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie  pacjent.gov.pl

Osoby chcące zapisać się na szczepienie w Wilkowicach lub zmienić inny punkt na Wilkowice powinny wskazać to miejsce podczas rejestracji, możliwy jest także wybór dnia, godziny i producenta szczepionki.