Przebudowa drogi w Krzemieniewie

Spółka Drogbud Gostyń przebudowuje drogę powiatową – ul. Dworcową w Krzemieniewie. Trwa budowa nowego ciągu pieszo – rowerowego i chodników.

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie zlecił projekt i przebudowę odcinka ul. Dworcowej w Krzemieniewie o długości ok. 1,9 km, w tym przebudowę fragmentu chodnika oraz przebudowę części chodnika na ciąg pieszo – rowerowy (od ul. Brylewskiej do ul. Wiejskiej). Jezdnia dziś o zmiennej szerokości (od 5,6 do 7,3 m) zostanie ujednolicona do 6 m. Termin zakończenia prac to 30 czerwca br.

Spółka Drogbud kończy budowę nowego odcinka ciągu pieszo – rowerowego, wymienia starą  nawierzchnię jego odcinka oraz układa kostkę betonową na chodnikach po drugiej stronie jezdni. Trwa także wzmacnianie podbudowy jezdni przy przepuście drogowym.

Inwestycja będzie kosztować 3.147.500 zł, z czego połowę kosztów pokryje dotacja z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, 600 tys. zł przekaże gmina Krzemieniewo, a reszta pochodzić będzie z budżetu powiatu leszczyńskiego.

UE PROW 2014 2020 Krzemieniewo