Uczennice SOSW Rydzyna

Wiktoria Maćków i Alicja Poniży, uczennice Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego  w Rydzynie zdobyły wyróżnienie w konkursie filmowym „Twój zawód” zorganizowanym przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu.

Wielkopolska Izba Rzemieślnicza do udziału w konkursie zaprosiła młodocianych pracowników uczących się w zawodach rzemieślniczych w szkołach branżowych lub w systemie pozaszkolnym. Celem konkursu była popularyzacja zawodów rzemieślniczych oraz rozwijanie zainteresowań artystycznych.

Zadaniem konkursowym było stworzenie 60 sekundowego filmu przedstawiającego wykonywany zawód rzemieślniczy. Nadesłano 24 filmy z 11 szkół. Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rydzynie zgłosili dwa filmy - promujące zawód kucharza i zawód krawcowej. Jury konkursu przyznało wyróżnienie Wiktorii Maćków i Alicji Poniży z SOSW za film o zawodzie krawcowej.

Film uczennic SOSW Rydzyna