Uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Pod Pomnikiem 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości w Lesznie odbyła się krótka  patriotyczna uroczystość z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Skromne ze względu wymogi sanitarne obchody rocznicowe rozpoczęły się mszą w leszczyńskiej bazylice. Następnie przedstawiciele m.in. władz państwowych, samorządowych, służb mundurowych, stowarzyszeń i organizacji złożyli kwiaty pod Pomnikiem 200-lecia Konstytucji 3 Maja i Odzyskania Niepodległości w Lesznie.

W imieniu samorządu powiatu leszczyńskiego kwiaty pod pomnikiem złożyli starosta Jarosław Wawrzyniak i wicestarosta Maciej Wiśniewski.

Fot. leszno24.pl