Droga w Kłodzie

Rada Powiatu Leszczyńskiego na XXXVI sesji przegłosowała dwie uchwały, w tym zwiększyła o ponad 1,7 mln zł tegoroczny budżet, umożliwiając rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę drogi w Kłodzie w gminie Rydzyna.

Radni po raz kolejny w tym roku zwiększyli budżet powiatu na 2021 r. Dochody pozostały na tym samym poziomie, czyli wynoszą 45.730.676 zł.  Wydatki natomiast wzrosły o 1.710.000 zł do wysokości  57.404.338 zł. Deficyt budżetu wzrósł do 11.673.662 zł, w całości zostanie sfinansowany z nadwyżki z lat ubiegłych. Na inwestycje samorząd przeznaczy w tym roku 16.300.862 zł, tj. 28 proc. budżetu.

Radni zwiększyli o 1,7 mln zł wydatki na przebudowę drogi powiatowej przez Kłodę. Dzięki temu będzie mógł zostać rozstrzygnięty przetarg na tę inwestycję, w którym najtańsza oferta złożona przez spółkę Nodo z Leszna wynosi ok. 6,4 mln zł. Samorząd zabiega o dotację na to przedsięwzięcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, jego wniosek znalazł się na liście rezerwowej. W oczekiwaniu na uzyskanie dofinansowania w wyniku oszczędności powstałych przy rozstrzyganiu przetargów inwestycji, które znalazły się na liście podstawowej oraz wyżej na liście rezerwowej radni jednomyślnie zdecydowali, by przedsięwzięcie w większości sfinansować z budżetu powiatu leszczyńskiego. Gmina Rydzyna wesprze przebudowę kwotą 1 mln zł.