Spotkanie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lesznie

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Lesznie podpisana została umowa na dofinansowanie rozpoczęcia działalności gospodarczej przez mieszkankę powiatu leszczyńskiego.

Zgodnie z ustawą o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych zadania związane z rehabilitacją zawodową zostały w 2021 r. przekazane przez starostę leszczyńskiego do Powiatowego Urzędu Pracy.

Na podstawie podpisanej umowy mieszkanka gminy Lipno Marika Jasińska otrzyma dotację ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jest mieszkanką powiatu leszczyńskiego i spełnia wszystkie warunki, by otrzymać wsparcie finansowe. W ramach udzielonego dofinansowania pieniądze zostaną przeznaczone na uruchomienie gabinetu kosmetologicznego.

W spotkaniu z Mariką Jasińską uczestniczyli: starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski i dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie Anna Szyszka.