Społeczność Pawłowic zorganizowała tradycyjny festyn rodzinny „Witajcie wakacje”. Jedną z imprez trzydniowego powitania lata były spławikowe zawody wędkarskie w parach o puchar Starosty Leszczyńskiego.

Festyn rodzinny zorganizowała rada sołecka, Stowarzyszenie Przyjaciele Pawłowickich Rowerówek, koło gospodyń wiejskich, Gminne Centrum Kultury w Krzemieniewie oraz kluby GKS Krzemieniewo i SKS Orlik Pawłowice. Trzydniowa impreza zgromadziła znaczącą część mieszkańców jednej z największych miejscowości powiatu leszczyńskiego. W programie festynu zaplanowano m.in. spotkanie z piosenką biesiadną oraz liczne atrakcje na boisku.

W trzecich spławikowych zawodach wędkarskich w parach o puchar starosty leszczyńskiego Jarosława Wawrzyniaka uczestniczyły 43 pary w dwóch kategoriach wiekowych: junior młodszy i junior starszy. W pierwszej z nich wygrał Jakub Krygiel z opiekunem Henrykiem Błochowiakiem (waga ryb 3.220 kg), drugą - Dawid Mikołajczak i opiekun Stanisław Poprawski (2.150 kg). Zwycięzcy odebrali puchary z rąk starosty Jarosława Wawrzyniaka. Druga z par może pochwalić się także złowieniem w pawłowickim stawie największej ryby - karpia o wadze 1.450 kg.

{gallery}2016/artykuly/Pawlowice_festyn_2016,width=250,height=250,resize_images=1,width_image=800,height_image=600{/gallery}