ŚDS w Kąkolewie ponownie otwarty

Prowadzony przez powiat leszczyński Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie – po okresie zawieszenia działalności z powodu pandemii koronawirusa znów funkcjonuje stacjonarnie.

Od 10 maja br. Środowiskowy Dom Samopomocy w Kąkolewie decyzją Wojewody Wielkopolskiego wznowił zajęcia terapeutyczne. Uczestnicy - osoby z niepełnosprawnością i trudnościami zdrowia psychicznego, korzystają ze wsparcia placówki w formie hybrydowej. Zostali podzieleni na dwie grupy i tydzień spędzają w Kąkolewie, a drugi  tydzień w domu.

Decyzja o otwarciu placówki spotkała się z dużą radością zarówno wśród kadry, jak i uczestników oraz ich opiekunów. Osoby korzystające z usług ŚDS są dowożone na zajęcia w kilkuosobowych grupach pod opieką stałych instruktorów z terenu powiatu leszczyńskiego oraz z Leszna.