W dniach 15-16 maja br. Zamek w Rydzynie oraz Automobilklub Leszczyński organizują tradycyjny Rajd Pojazdów Zabytkowych.

To będzie już XVIII edycja popularnego rajdu zabytkowych pojazdów po trasach wyznaczanych głównie w powiecie leszczyńskim. Do udziału organizatorzy zapraszają fanów motoryzacji oraz posiadaczy pojazdów wyprodukowanych przed 1996 r.

Tegoroczny rajd rozpocznie się 15 maja br. o godz. 11:30 na terenie zamku w Rydzynie paradą pojazdów uczestniczących w imprezie. O godz. 12:00 na trasę wyruszy pierwsza załoga. W tym roku trasa wiedzie przez Osiecznę, Wojnowice, Zgliniec, Jurkowo, Krzywiń, Świerczynę, Grodzisko, Kąkolewo, Dąbcze do Rydzyny. W trakcie jazdy uczestników czekają próby zręcznościowe oraz zadania sprawdzające. Dla najlepszych kierowców przewidziano nagrody oraz puchary. Ok.  godz. 19:00 odbędzie się w Rydzynie biesiada przy ognisku, podczas której organizatorzy zaplanowali prelekcję o tajnikach motoryzacji. Drugiego dnia rajdu - 16 maja br., co jest już wieloletnią tradycją, zabytkowe pojazdy zaprezentują się na rynku w Lesznie (godz. 12:00 – 14:00).

Szczegóły rajdu