Punkt szczepień powszechnych w Garzynie

Zorganizowany przez powiat leszczyński punkt szczepień powszechnych przeciw Covid-19 w Garzynie w gminie Krzemieniewo rozpoczął trzeci tydzień działalności. Do niedzieli zaszczepionych zostanie ponad 500 osób.

Punkt szczepień powszechnych w powiecie leszczyńskim działa w Garzynie od środy do niedzieli.

Za procedury medyczne odpowiadają pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. W ciągu pierwszych dwóch tygodni zaszczepionych zostało prawie 1100 osób. Ponieważ punkt funkcjonuje w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19 liczba zaszczepionych zależy wyłącznie od liczby otrzymanych z centralnej dystrybucji szczepionek. W trzecim tygodniu działania punktu w Garzynie zaszczepionych zostanie tam ponad 500 osób.

Za obsługę administracyjną punktu szczepień powszechnych w Garzynie odpowiada powiat leszczyński. Do koordynacji działań związanych ze sprawną i szybką obsługą osób szczepionych delegowani są m.in. pracownicy jednostek powiatu leszczyńskiego, w tym Starostwa Powiatowego w Lesznie i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz pracownicy jednostek organizacyjnych gmin Krzemieniewo, Lipno, Osieczna i Rydzyna. Wśród pracujących w Garzynie osób była m.in. radna powiatu leszczyńskiego Irena Grobelna (na zdjęciu z lewej) i Ewelina Lewińska z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lesznie ( z prawej).

Aby zarejestrować się na szczepienie w punktach szczepień powszechnych w Garzynie i Wilkowicach można:

1) zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: tel. 989

2) zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

3) zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl