Otwarcie Rajdu Pojazdów Zabytkowych w Rydzynie

Po rocznej przerwie zorganizowano kolejną edycję Rajdu Pojazdów Zabytkowych – jednej z najbardziej znanych i lubianych imprez w regionie leszczyńskim.

Osiemnastą edycję widowiskowego rajdu tradycyjnie zorganizował zamek w Rydzynie i Automobilklub Leszczyński. W tym roku uczestniczyło w nim ok. 40 pojazdów. Załogi pokonały trasę o długości ok. 80 km – z Rydzyny przez Osiecznę, Wojnowice, Zgliniec, Jurkowo, Krzywiń, Świerczynę, Grodzisko, Kąkolewo i Dąbcze do Rydzyny. Rajdowcy wykonali dwie próby samochodowe i zwiedzili Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej.

W uroczystym otwarciu rajdu w Rydzynie uczestniczył m.in. starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak. W drugim dniu rajdu zabytkowe samochody tradycyjnie zaprezentowały się widzom na rynku w Lesznie.

Fot. F.Wybieralski elka.pl

Facebook Powiat 2