Droga Garzyn - Drobnin

Zarząd Dróg Powiatowych w Lesznie ogłosił postępowania, które mają wyłonić wykonawców kolejnych tegorocznych zadań na drogach powiatowych.

ZDP szuka wykonawców remontów chodników przy drogach powiatowych: w Garzynie (65 mb), przy ul. Wielkopolskiej w Pawłowicach (50 mb) oraz przebudowy chodnika wraz z jego poszerzeniem przy ul. Krzywińskiej w Kąkolewie (475 mb). Prace będą współfinansować powiat leszczyński oraz gminy Krzemieniewo (dwa pierwsze zadania) i Osieczna (trzecie zadanie). Wykonawcy mogą składać oferty do 24 maja br.

ZDP ogłosił również przetarg na podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni na czterech odcinkach dróg: Drobnin – Lubonia (5 km), Lubonia (550 mb), Oporowo – granica powiatu (800 mb) i Garzyn – w kierunku Frankowa (1250 mb). Podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni to metoda remontu drogi polegająca na oczyszczeniu jezdni, a następnie dwukrotnym skropieniu nawierzchni specjalną emulsją asfaltową i naniesieniu grysu – najpierw o grubszej strukturze, potem – o drobniejszej. Zadanie będą współfinansować powiat leszczyński i gmina Krzemieniewo. Na oferty od wykonawców ZDP czeka do 28 maja br.