Otwarcie punktu szczepień powszechnych w Wilkowicach

Dziś rozpoczął  działalność punkt szczepień powszechnych w Wilkowicach w gminie Lipno – drugi zorganizowany przez powiat leszczyński.

Punkt szczepień powszechnych w Wilkowicach zlokalizowany jest w Domu Strażaka przy ul. Święciechowskiej.  Zorganizowany został przez powiat leszczyński, a do koordynacji działań związanych ze sprawną i szybką obsługą osób szczepionych delegowani są m.in. pracownicy jednostek powiatu leszczyńskiego, w tym Starostwa Powiatowego w Lesznie i Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz pracownicy jednostek organizacyjnych gmin Lipno, Święciechowa, Wijewo i Włoszakowice.

Za procedury medyczne odpowiadają pracownicy spółki Vigor Med z Leszna. Punkt szczepień powszechnych w Wilkowicach będzie czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 16:00.

W dniu inauguracji punktu szczepień w Wilkowicach spotkali się starosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, wicestarosta Maciej Wiśniewski, wójt gminy Lipno Łukasz Litka, sekretarz powiatu leszczyńskiego Katarzyna Kamińska, sołtys Wilkowic Mieczysław Reszczyński oraz przedstawiciele spółki Vigor Med. – Mariusz Błachowiak i Marta Łaszczyńska.

Aby zarejestrować się na szczepienie przeciwko Covid-19 można:

1) zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: tel. 989

2) zapisać się, wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie

3) zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl

Facebook Powiat 2